#everymovewecare / Składowa.MED / ortoteam.pl

Rehabilitacja

Filozofia postepowania leczniczego OrtoTeam opiera się na sformułowaniu ”lecz kompleksowo”. Aby ten cel został w pełni zrealizowany konieczna jest zaangażowanie w terapię działu rehabilitacji. W przestronnych, doskonale wyposażonych salach treningowych, oraz w salach masażowo-zabiegowych zespół jest w stanie zmierzyć się z każdym problemem w zakresie schorzeń narządu ruchu.

Grupa wykwalifikowanych fizjoterapeutów z wieloletnim doświadczeniem zapewnia bardzo wysoką skuteczność leczenia, a w celu zoptymalizowania ich wyników, każdy z członków działu rehabilitacji wyspecjalizował się w wyjątkowy sposób w leczeniu konkretnych stawów lub schorzeń.

Proces rehabilitacji dobierany jest dla każdego pacjenta indywidualnie, a nadzór nad jej wynikami jest ciągle monitorowany. Zespół rehabilitantów, diagnostów i ortopedów na bieżąco na cyklicznych zebraniach otrzymuje raporty o postępach leczenia każdego pacjenta.

Pomagamy w powrocie do pełnej sprawności fizycznej Pacjentom w każdym wieku.  #everymovewecare

Pracujemy na Keiserze

Nasza sala treningowa wyposażona została w największą w Łodzi ilość urządzeń firmy Keiser

Bez ciężarów

Dzięki Keiser Pneumatic Technology mięśnie pozostają aktywne i zaangażowane przez cały czas trwania ćwiczenia.  Nie pracujemy na ciężarach! Opór stawiany przez urządzenie jest generowany przez specjalny pneumatyczny układ który zmniejsza obciążenie uderzeniowe mięśni, tkanek łącznych i stawów, stawiając stały opór podczas każdego momentu ćwiczenia.

Moc i bezpieczeństwo

Trening można uznać za funkcjonalny tylko wtedy, gdy odbywa się on szybko. Keiser stworzył technologię, która pozwala użytkownikom trenować szybko, na każdej maszynie, przy każdym ruchu. Sprzęt pneumatyczny Keiser zapewnia możliwość trenowania mózgu i rozwijania więcej niż tylko mięśni.

Nauka dowiodła, że ​​mózg „rejestruje” ruchy, które wykonujesz i prędkość, z jaką je wykonujesz (pamięć mięśniowa). Keiser pomaga przeszkolić centralny układ nerwowy i układ nerwowo-mięśniowy użytkownika, umożliwiając powolny trening/powolną wydajność lub szybki trening/szybką wydajność. Praca bez ciężarów minimalizuje ryzyko kontuzji podczas ćwiczeń.

Zapewniamy:

Prehabilitacja

Pracując nad jak najlepszym wynikiem jako nieliczni w Polsce wprowadziliśmy koncepcję prehabilitacji. Są to działania które maja Państwa przygotować do zabiegu operacyjnego, indywidualnie zaprojektowane ćwiczenia wdrożone na kilka tygodni przed operacją w znaczny sposób wyrażony w procentach optymalizują wynik całego leczenia.

Zachęcamy do wykorzystania tej możliwości aby zoptymalizować wynik leczenia.

Rehabilitacja paluchów koślawych

Nasi fizjoterapeuci stopy i stawu skokowego wyspecjalizowali się w rehabilitacji i leczeniu ortotycznym deformacji przodostopia. Kompleksowe podejście do dolegliwości bólowych i funkcjonalnych popularnego haluksa często poprawia jakość życia pacjenta na tyle że nie wymaga on leczenia operacyjnego. Jeśli się to nie uda to zespół ortopedów OrtoTeam wyspecjalizował się w leczeniu operacyjnym tej deformacji, a współpraca z działem rehabilitacji i ortotyki optymalizuje wynik leczenia.

Rehabilitacyjne

Zabiegi i terapie

wyspecjalizowani w nowoczeszych terapiach członkowie OrtoTeam pomogą uśnieżyć przewlekłe bóle maszym pacjentom

Zabieg 1

EPTE - Terapia przezskórną elektrolizą

EPTE to wyjątkowa, nowoczesna forma małoinwazyjnej terapii uszkodzonych tkanek miękkich. Polega na wprowadzeniu do chorej okolicy pod ścisłą kontrolą USG cienkiej igły przez która podawany jest prąd galwaniczny który oddziaływując na okolicę prowadzi do regeneracji komórkowej.

Zabieg 2

NMP – Neuromodulacja przezskórna

Neuromodulacja przezskórna to oddziaływanie na układ nerwowy odpowiednimi impulsami elektrycznymi w celu modyfikacji czynnościowej struktur nerwowych. Stymulowany nerw lub jego okolica zmniejsza swoją wrażliwość na bodźce co prowadzi do zmniejszenia dolegliwości bólowych.

Zabieg 3

Indiba

Działanie terapii polega na zwiększeniu wymiany jonowej i poprawie funkcjonowania błony komórkowej.

Zabieg 4

Fala uderzeniowa

Terapię stosujemy w celu wspomagania procesu rehabilitacji podczas leczenia przewlekłego bólu mięśni, ścięgien, kości, torebek stawowych oraz więzadeł.

Pracujemy na Keiserze

Nasza sala treningowa wyposażona została w największą w Łodzi ilość urządzeń firmy Keiser