#everymovewecare / Składowa.MED / ortoteam.pl

Blokada

„Blokadą sterydową” nazywa się potocznie zastrzyk z syntetycznego kortykosteroidu o silnych właściwościach przeciwzapalnych, immunosupresyjnych oraz przeciwuczuleniowych. Preparatem, który najczęściej używany jest przez Ortoteam jest Diprophos.

W jakich przypadkach stosowana jest blokada?

W ortopedii lek Diprophos znajduje zastosowanie w leczeniu ostrych stanów zapalnych w obrębie stawów więzadła i ścięgien.

Najczęściej stosuje się go w:

Przygotowanie do zabiegu

Do zastrzyku nie trzeba się specjalnie przygotowywać (nie trzeba być na czczo) dobrze jest wiedzieć czy nie jesteście państwo uczuleni na środki znieczulające.

Przebieg zabiegu

Zastrzyk wykonywany jest przez lekarza ortopedę po zebraniu wywiadu, badaniu klinicznym i przeprowadzeniu odpowiedniej diagnostyki.

Preparat podawany jest jako zastrzyk w miejsce objęte zapaleniem , często dodawane jest do niego znieczulenie aby zminimalizować nieprzyjemne doznania związane z zastrzykiem.

Efekt działania leczenia często jest bardzo szybki (nawet kilka godzin po zastrzyku) natomiast czas trwania blokady może być różny. Nie wykonuje się więcej niż trzech zastrzyków w jedno miejsce w ciągu roku, a przerwa pomiędzy iniekcjami powinna wynieść 4 tyg.

Zalecenia po zabiegu

Po zastrzyku mogą pojawić się niepokojące objawy, do najczęstszych należy czasami silny ból utrzymujący się w miejscu podania nawet przez 48 godzin. Najczęściej ustępuje sam lub pod wpływem leków przeciwbólowych. Często też pojawia się ustępujące po kilku godzinach zaczerwienienie twarzy lub skok ciśnienia tętniczego i podwyższone poziomy cukru (tylko u pacjentów chorujących na nadciśnienie tętnicze lub cukrzycę). Niezmiernie rzadko obserwowaliśmy zaburzenia rytmu serca oraz trwałe odbarwienie skóry w miejscu podania leku.

Przeciwwskazania

Istnieją przeciwwskazania do podania leku i należą do nich:

 Cennik usług

Cena jednego zabiegu

650 zł /zabieg

  • pobranie Kwasu Hialuronowego firmy DUROLANE
  • czas działania preparatu to od 6 do 12 m-c
Cena jednego zabiegu

900 zł /zabieg

  • pobranie Kwasu Hialuronowego firmy HAPPY VISC
  • czas działania preparatu to od 6 do 12 m-c
Cena jednego zabiegu

900 zł /zabieg

  • pobranie Kwasu Hialuronowego firmy SINOVIAL
  • czas działania preparatu to od 6 do 12 m-c