#everymovewecare / Składowa.MED / ortoteam.pl
Zabiegi Ortopedyczne

Jaki zabieg jest dla mnie najlepszy?

Zabiegi są wykonywane przez naszych wykwalifikowanych specjalistów z OrtoTeam

Zabieg 1

Exogen

EXOGEN to urządzenie przeznaczone jest do nieinwazyjnego leczenia wszystkich defektów (ubytków) kostnych (z wyłączeniem obszaru kręgów oraz czaszki) obejmującego leczenie opóźnionego zrastania kości, braku zrostu, złamań przeciążeniowych oraz zespolenia stawów.

Zabieg 2

PRP – (Platelet Rich Plasma)

Jest to osocze bogatopłytkowe. Otrzymuje się je z krwi pacjenta za pomocą odpowiedniego zestawu do separacji. W płytkach krwi znajdują się czynniki wzrostu oraz bioaktywne białka, które pobudzają wzrost, hamują ból i pobudzają organizm do przyśpieszenia gojenia w stanach chorobowych i po urazach.

Zabieg 3

Kwas Hialuronowy

Kwas hialuronowy odpowiada za elastyczność płynu stawowego i prawidłowe siły tarcia pomiędzy powierzchniami chrząstki stawowej. Iniekcje z kwasu hialuronowego mają na celu spowolnienie procesów degeneracyjnych oraz odżywienie chrząstki stawowej.

Zabieg 4

Sklerotyzacja

Jest to technika stosowana przy usuwaniu poszerzonych nieprawidłowych naczyń krwionośnych zlokalizowanych w miejscu przewlekłego stanu zapalnego np. na kończynach dolnych.

Zabieg 5

Barbotage

Jest to nieoperacyjna metoda usunięcia zwapnień z mięśni tworzących stożek rotatorów w barku. Zabieg ten wykonuje się pod kontrolą ultrasonografu (USG) i polega na wypłukaniu złogów wapna przy użyciu igły ze strzykawką. Taki rodzaj leczenia stosowany jest jako alternatywa dla operacyjnego leczenia pacjentów z tym problemem klinicznym.

Zabieg 6

Blokada

„Blokadą sterydową” nazywa się potocznie zastrzyk z syntetycznego kortykosteroidu o silnych właściwościach przeciwzapalnych, immunosupresyjnych oraz przeciwuczuleniowych.

Zabieg 7

Lekki Gips (Gips HM CAST)

Możesz zapomnieć o tradycyjnym gipsie, z którym nie rozstaniesz się przez 2 miesiące po złamaniu. Odkryj moc nowych technologii i najwyższej precyzji oferowanej przez inżynierów i chemików – sprawdź lekki gips nowej generacji HM CAST, a przekonasz się, że leczenie złamania nigdy wcześniej nie było tak proste!

Zabieg 8

Hydrodysekcja

To zabieg z obszaru sonochirurgii. Zabieg polega na wprowadzeniu w okolicę leczonego nerwu igły oraz jego oddzieleniu od tkanek otaczających za pomocą roztworu soli fizjologicznej z środkiem znieczulającym.