#everymovewecare / Składowa.MED / ortoteam.pl

Kwas Hialuronowy

Składniki Kwasu Hialuronowego to występujące naturalnie w organizmie substancje produkowane przez nas samych przez komórki znajdujące się miedzy innymi w błonie maziowej stawu i chrząstce stawowej.

Składniki substancji odpowiadają za smarowanie i poprawiają elastyczność płynu stawowego co prowadzi do zmniejszenia tarć i oporów podczas ruchu. Jakość i ilość produkowanej substancji w dużej mierze zależy od wieku i kondycji stawu. Im jesteśmy starsi lub staw bardziej choruje tym gorszej jakości „smarowanie”.

Najczęściej do takich sytuacji dochodzi w chorobie zwyrodnieniowej stawów oraz w chorobach reumatycznych. Podanie kwasu hialuronowego ma więc za zadanie wzbogacić nasz własny płyn stawowy i poprawić jego jakość. Do samego podania nie potrzeba się specjalnie przygotowywać, nie trzeba być na czczo.

Przebieg zabiegu

Zastrzyk dostawowy jest wykonywany zgodnie z standardami i poza ukłuciem skóry nie powinien być bolesny. Może być odczuwalne rozpychanie w stawie i to wszystko. Po podaniu zastrzyku pierwsze kroki lub ruchy należy wykonać ostrożnie bo staw może działać nieco inaczej niż zwykle.

Efekty zabiegu

Efekt działania oceniamy po kilku tygodniach od podania a czas działania preparatu to od 6 do 12 m-c. Zastrzyki można powtarzać jeżeli efekt przeciwbólowy jest zadowalający.

Należy niestety pamiętać, że preparaty te nie leczą samej choroby podstawowej, ale
w znaczny sposób poprawiają jakość życia.

Zalecenia po zabiegu

Cennik Zabiegów

 Cennik usług

Cena jednego zabiegu

650 zł / zabieg

  • podanie Kwasu Hialuronowego firmy DUROLANE
Cena jednego zabiegu

900 zł / zabieg

  • podanie Kwasu Hialuronowego firmy HAPPY VISC
Cena jednego zabiegu

650 zł / zabieg

  • podanie Kwasu Hialuronowego firmy SINOVIAL